צור קשר
מאמרים ומידע

אימוץ כלבים - האם לאמץ ובמי לבחור?

28-12-2016 טיפול בכלב - וטרינר בחיפה

החלטתם לאמץ כלב אך יש לכם עדיין מספר שאלות פתוחות שאתם מעדיפים לקבל עליהן תשובות מוטרינר מומחה בבעלי חיים? אנחנו, במרפאה וטרינרית לוטוס עושים לכם סדר בדברים ומאפשרים לקבל החלטה מושכלת בגין האימוץ. האם לאמץ? גור או בוגר? אילו שיקולים יש לקחת בחשבון ומה חשוב לדעת? בנוסף, ישנם כמה מילים מהכלב שחשוב לשמוע בטרם נחפזים לקבל החלטות.

אימוץ כלבים

אימוץ כלבים הינו סוגיה מורכבת שיש להתייחס אליה במלוא כובד המחשבה ולא לקבל החלטות שרירותיות. כלבים מצריכים טיפול מסור סביב השעון וחשוב שיהיה מי שיקח על עצמו את האחריות לכך, וידע לפנות מזמנו למען חברו הטוב ביותר של האדם.
כל וטרינר מומחה לחיות מחמד ימליץ לכם לבחון מספר שאלות עוד בטרם מכניסים כלב חדש הביתה. קראו, ענו על השאלות ותבינו כיצד מתאימים כלב לבעלים? 

 

אלרגיה לכלבים?

האם אובחנתם כאלרגים לכלבים? אם כן אז צריך לבדוק את ההשלכות לכך בנוכחות כלבים בעלי פרווה קצרה.
מילה מהוטרינר

אלרגיה לכלבים איננה נפוצה כמו אלרגיה לחתולים. סביר מאוד להניח שמי שאלרגי לכלבים כבר גילה זאת בעבר.

ישנם גזעים של כלבים וחתולים אשר משירים פרווה בכמות גבוהה יותר מאחרים. הסוגים הללו יחריפו את התגובה האלרגית, אם קיימת. מכיוון שהינם בעלי כמות פרווה גדולה יותר, ישנו סיכוי כי פרוותם תתכסה בריר וקשקשים (שהינם גורמים המעוררי אלרגיה) ותתפזר בביתכם.

האם ישנן דרכים להקל על התסמינים?
ניתן לנסות ולהקל על האלרגיה במגוון דרכים: לפנות לאלרגיולוג ולנסות להיפטר מהנגע.
לשאוב אבק בתדירות גבוהה ולהימנע משטיחים אשר מאחסנים את פרוות הכלבים, אך כל עוד אתם שואבים אבק בקביעות, מסירים את האבק בעזרת מטלית ושוטפים את הבית, אין כל סיבה שבעל חיים שמשיר פרווה בכמות רבה יהווה בעיה יותר מאשר חתול או כלב אחר.

 

זמן ואנרגיה לכלבים?

האם אתם מודעים לזמן ולאנרגיה הדרושים לטיפול בבעל חיים בכלל ובכלבים בפרט?
כמו כל אדם בסביבה חדשה, כך גם לכלב לוקח זמן להסתגל. זמן ההסתגלות הינו אינדיבידואלי אך כמובן שלכם יש צד בעניין. בעזרת תשומת לב רבה, אנרגיה נדיבה והרבה אהבה תקלו על הסתגלות הכלב.

מילה מהוטרינר

גם לאחר שהסתגל הכלבלב לסביבת מגוריו, יהיה צורך בטיולים מרובים (3-4 פעמים ביום) כולל טיול אחד "נדיב" (בין חצי שעה לשעה). עבורכם זהו זמן מצוין להתנתק מסדר היום הטורדני ופשוט ליהנות.

 

גור או בוגר?

שאלה לא פשוטה שמעסיקה רבים וטובים. התשובה הטובה ביותר היא מידת הפנאי והנפשות הפועלות. אם יש לכם המון פנאי, סבלנות ורצון – אז גורים בהחלט יכולים להילקח בחשבון. גורים כמו תינוקות דורשים תשומת לב רבה יותר מבוגרים. יש צורך לחנך אותם, להשקיע בהם יותר טיפולים (לפחות בהתחלה) וכמובן לבלות איתם זמן רב יותר.
כלב בוגר ידע את המוטל עליו, הוא יהיה עצמאי יותר, לרוב מחונך יותר וממושמע יותר. סביר להניח כי גם ילעס לכם פחות פריטים בבית.

מילה מהוטרינר

לגורים יש הרבה יותר ביקוש בקרב הציבור, אך אם אין לכם את הזמן הראוי לטיפול מסור מסביב לשעון אז כלב בוגר הינו פתרון מצוין למי שבכל זאת חפץ בכלב. כלב בוגר יסתגל בקלות רבה יותר לגינתכם, אם קיימת, ויוכל להישאר שם מספר שעות עם טיפול הולם (מלונה מקורה, מים ומזון). יש לזכור כי כלבים הינם יצורים חברתיים וכדאי מאוד להשאירם בחברת בני אדם. כלב שיישאר בודד זמן רב יפתח התנהגות תוקפנית.

מילה מהכלב

חיי אמורים להימשך בין 10-15 שנים.

אני מאוד אוהב טיולים בחוץ ואף זקוק להם.

אני יצור חברתי וזקוק לחברת בני אדם.

דברו אליי בשפתכם גם אם איני מבין את רזי השפה, כן אדע מהאינטונציה את מבוקשכם.

גם אותי דברים מטרידים אז קחו זאת בחשבון.

אל תכו אותי, שכן אני חזק מכם ולא עושה שימוש בכוחי כנגדכם.

לוו אותי גם ברגעיי הקשים, בדיוק כמו שאני מלווה אתכם, יומיום, שעה שעה.

גם אני מזדקן ולכן אל תשליכוני לעת זקנה.

 

האם כבר מצאת וטרינר?

יש לדעת שכלבים, ממש כמו בני אדם, זקוקים לטיפול מניעתי. לכן, לטובת הכלל כדאי למצוא וטרינר מומחה לחיות מחמד בקרבת הבית שיסייע לכם בהבנת המשמעות הכרוכה באימוץ כלבים ויתן כלים שיסייעו בהתאקלמותו. מרפאת לוטוס דוגלת במערכת יחסים קרובה אשר תסייע לבריאות הכלב ותאריך את חייו.אולי יעניין אותך גם:
מרכז וטרינרי לוטוס
מרפאת ״לוטוס״ בהנהלת ד״ר גלי מיכאלי מטפלת בבעלי החיים ומעניקה להם טיפול מקצועי, מסור ומחבק.
צרו איתנו קשר
לוטוס, ד״ר גלי מיכאלי
העצמאות 6, טירת כרמל
מספר הטלפון של המרפאה: 04-8581206

חייגו אלינו
נווטו אלינו