צור קשר

וטרינר חירום בחיפה

דף הבית / שירותי המרפאה / וטרינר חירום בחיפה והסביבה

מקרים בהם נשקפת סכנה ממשית ומיידית לבעל החיים ומקרים בהם ללא טיפול מסייע ותומך עשויה חיית המחמד להיפגע או חלילה אף למות מצריכים פנייה מיידית לעזרה על ידי וטרינר חירום. 

מרפאת לוטוס, מרפאה וטרינרית בטירת כרמל,
פתוחה בימים א-ה, בשעות: 10:00-13:00 וגם: 17:00-19:00, ביום ו' מ- 10:00-14:00.

*כמו כן ישנה אפשרות לגמישות על פי תיאום מראש!

כמו כן, ניתן לקבוע ביקורי בית על ידי וטרינר חירום בחיפה והסביבה שמפעילה מרפאת לוטוס וכמובן שרותי אשפוז במרפאה בטירת כרמל.

המלצותינו במקרה חירום

שיחת טלפון לוטרינר: מסירת פרטים ראשונים וקבלת תמונת מצב רחבה ככל האפשר יאפשרו לוטרינר להיערך בהתאם למקרה ואף לתת הנחיות מקדימות לטיפול ראשוני. זכרו כי הדרכה טלפונית יכולה לעיתים להציל חיים ולכן אל תתמהמהו בחיוג.

ישנם מקרים בהם אנשים מטלפנים לוטרינר בבקשה לקבל אבחון רפואי וטיפול מלא דרך הטלפון, זהו לא המצב ולא ניתן להעריך באופן מלא את בעיות בעלי החיים ואת הטיפול הדרוש להם. זוהי רק שיחה מוקדמת על מנת לנסות ולסייע ככל הניתן ואינה תחליף לבדיקה על ידי רופא.

הגעה למרפאה הוטרינרית בטירת כרמל: ככלל זוהי האפשרות המועדפת מכיוון שבמרפאה ציוד המאפשר לבצע פעולות מצילות חיים. יתרה מכך, בבית הלקוח ינתן מענה טיפולי ראשוני שבוודאי יצריך המשך טיפול במרפאה. לכן, אם באפשרותכם לפנות את בעל החיים למרפאה ללא פגיעה בו הרי זאת האופציה העדיפה (כמובן בשעות הפעילות או בתיאום מראש).

וטרינר חירום

ישנם מקרים בהם יש קושי בשינוע בעל החיים או בעליה וישנה סכנה ממשית לבעל החיים. מצבים מסוג הם אינן צפויים, ועשויים להתרחש בכל אחת מ- 24 שעות ביממה. במקרים אלו צריך להזעיק וטרינר חירום לבית הלקוח על מנת לתת טיפול ראשוני ופינוי למרפאה בטירת כרמל בעת הצורך. מרפאת לוטוס מפעילה וטרינר חירום בחיפה, חוף כרמל והסביבה בדיוק לצורך כך.

וטרינר חירום בחיפה

מתי להזמין וטרינר חירום?

 

תאונת דרכים

זהו המקרה הקלאסי בו עשויה להיות פגיעה רב מערכתית הכוללת נזקים רבים לבעל החיים: שברים, סדקים, חתכים עמוקים, דימומים חיצוניים ופנימיים, נזקים מוחיים ואובדן הכרה.
צריך לשים לב כי לא תמיד נבחין בסימנים חיצוניים לאחר תאונה אך אין זה אומר כי אין צורך בבדיקה וטרינרית מקיפה. ישנם מקרים בהם ישנן פגיעות פנימיות ודימומים קשים שלא נראים כלפי חוץ, פגיעות אלה יכולות להיות קטלניות. לכן, בכל מקרה של תאונת דרכים גשו למרפאה הוטרינרית לצורכי בדיקה.

הרעלת בעל החיים

במקרים בהם ישנו חשד סביר לחשיפה לחומרים מסוכנים כגון: חומרי הדברה, חומרי חיטוי, רעלים דוגמת רעל עכברים וכד' יש צורך בתגובה מהירה שתמנע את היספגותו של הרעל דרך מערכת העור, הנשימה או מערכת העיכול.

כאשר ההרעלה התגלתה בשלב מאוחר, לאחר שבעל החיים ספג את הרעלים, יתאפשר מתן טיפול תומך ונוגדנים לרעל במידה וקיימים כאלה. בכל מקרה, באם ישנו חשש ולו הקטן ביותר להרעלה בחרו להיות מחמירים ולא תקחו סיכונים מיותרים ומהרו לפנות לוטרינר לצרכי חירום. עדיף לפנות ולגלות שהכל תקין מאשר לאחר בפנייה ולאפשר להופעתו של נזק בלתי הפיך.

תגובה אלרגית

נפיחות מוזרה, עור בגוונים שונים (וורוד או אדמדם), התגרדויות רבות עשויות לרמוז על תגובה אלרגית כלשהי. פנו בהקדם למרפאה וטרינרית, ביקור בית על ידי וטרינר או וטרינר נייד ומנעו סבל מבעל החיים.

וטרינר לשעת חירום

עקיצה

התפלאו אך גם בעלי החיים רגישים לעקיצות ויכולים לפתח תגובות אלרגיות שיתבטאו בנפיחות, גירוי וכאבים. במקרי עקיצות באזור הראש או הצוואר יש להוריד את הקולר.
כאשר מדובר בעקיצות ינתן טיפול של אנטי היסטימנים להורדת נפיחות, יתבצע מעקב אחר הפצע (אם יהיה צורך במתן אנטיביוטיקה) וכמובן בדיקת מצבו הגופני של בעל החיים.

הכשת נחש

כאשר מתעוררים הנחשים מתרדמתם (בין החודשים מרץ עד יוני) ישנה עלייה בתדירות של הכשות בעלי חיים. כמובן שיש לנסות ולהימנע ממצב זה ככל הניתן אך במקרה של הכשה שמרו על מצב סטטי של בעל החיים ככל הניתן (כמה שפחות תזוזות ימנעו את התפשטות הארס בגופו). אל תחפשו פתרונות קסם או תרופות סבתא כמו חסימות כלי דם או נסיון להוציא את הארס. במקום זאת, פנו בדחיפות לוטרינר ואם אפשר אז תפסו את הנחש על מנת לזהותו.

כאשר ההכשה מתבצעת באזור הפנים או הראש יש להוריד את הקולר.
במקרי הכשה ינתן לבעל החיים נוזלים לוריד למניעת התייבשות, מתן אנטיביוטיקה, אנטי היסטמין להורדת נפיחות ואף מתן נסיוב במקרים קשים.

קוראים את השורות ומבינים כי אתם זקוקים לוטרינר חירום? צרו איתנו קשר – וטרינר חירום בחיפה והסביבה

                                                                     072-3937685                                     

חוסר תגובה מצד בעל החיים

לעיתים חום גבוה יכול להוביל למצב בו בעל החיים אינו מגיב ונראה אפטי. אם זהו המצב גשו לקבלת עזרה דחופה שתנסה לאתר את הסיבה לחום והתאמת טיפול מתאים.

הקאות ושלשולים

כאשר מדובר בהקאות רבות או שלשולים שלא פוסקים זה צריך להדליק נורה אדומה מכיוון ויכול להיות שמדובר בהרעלה, אוכל מקולקל או כזה שלא מתאים לבעל החיים, גוף זר שנבלע ומקרים נוספים שמצריכים התייחסות. הקאות ושלשולים מתאפיינים באיבוד נוזלים רב שיכול להוביל למצב של התייבשות וחמור מכך. לכן, יש צורך במתן נוזלים ואבחון של המקרה על מנת לספק טיפול מתאים.

התנפחות קיבה (ובטן) והיפוכה

כאשר אתם מבחינים בהתנפחות מהירה של הבטן של הכלב תדעו כי זהו מצב מסכן חיים ויש לקבל טיפול וטרינרי מיידי – -Gastric Dilatation and Volvulus – היפוך קיבה.
כאשר הקיבה מתנפחת הרבה מעבר לגודלה התקין יש לה נטייה להסתובב ולחסום את זרימת הדם אלייה. מצב זה נפוץ יותר בקרב כלבים עם חזה עמוק (דני ענק, סטר, גרייהאונד ועוד).
זהו אחד המצבים המסוכנים ביותר ואינו דורש דיחוי, אפילו לא של רגע אחד.
גשו למרפאה הוטרינרית במהרה ושם ינקטו מספר פעולות על מנת לנסות ולהציל את הכלב.

חסימת שתן

אם אתם שמים לב כי בעל החיים שברשתוכם אינו נותן שתן במשך זמן רב יתכן ומדובר בחסימה של צינור השופכה. הדבר נפוץ בחתולים זכרים שסורסו או כלבים מבוגרים שלא עברו תהליך סירוס.
אם החתול מתנהג בעצבנות, מתחבא ואף מביע חוסר תאבון יתכן ומדובר בחסימה.
מדובר במצב שמסכן את חייו של בעל החיים ויש לגשת לקבלת טיפול מיידי.

בעיות במהלך ההמלטה

בהמלטה יכולים להתרחש אירועים רבים שמצרכים התערבות וטרינרית.
אם אתם מבחינים בגור תקוע, כלבה באפיסת כוחות או מקירם נוספים שמעוררים את חשדכם אז הזעיקו וטרינר חירום ללא דיחוי.

וטרינרית חירום

סימנים המעידים על מצוקת בעל חיים

ממש כמונו בני האדם גם בעלי חיים נוטים להשמיע קולות זעקה בעת כאב או אי נוחות, היו קשובים!

 • השמעת קולות כאב או אי נוחות
 • אפאטיות, חוסר תזוזה או המנעות ממגע
 • שלשולים, הקאות ועצירות ארוכה
 • כשל במתן שתן, מתן שתן בתדירות גבוהה מדי או שתן דמי
 • התקפים אפילפטיים
 • התגרדויות בלתי פוסקות
 • אזורים נפוחים
 • דימומים חיצוניים
 • קושי נשימה
 • השתנקויות
 • פרכוסים

וטרינר חירום בחיפה, חוף כרמל והסביבה

מרפאת גלי מיכאלי מפעילה וטרינר בחיפה והסביבה לתרחישי חירום המצוינים בשורות הללו ולכל מקרה בו נדרשת התערבות וטרינר.
היו קשובים ועירניים למה שבעל החיים מנסה לומר לכם, שימו לב להתנהגות השונה מהשגרה, הקשיבו לקולות, הסתכלו על המחוות השונות ואף אתם שמים לב לשינויים אז אל תהססו ליצור קשר.
במקרים בהם מתאפשר לכם להגיע למרפאה הוטרינרית שלנו בטירת כרמל אז זוהי האופציה העדיפה בה ישנו ציוד ומכשור מתקדם שיאפשר לנו טיפול מקיף יותר.
בכל אופן, זכרו כי שיחת טלפון הינה חיונית ויכולה לעזור לנו להיערך אך אינה תחליף לטיפול.

וטרינר חירום בחיפה
חייגו אלינו
נווטו אלינו