צור קשר
מאמרים ומידע

תילוע לכלב - מקדימים תרופה למכה

22-12-2016 תילוע לכלב - וטרינר בחיפה

טיפול לכלבים אשר מטרתו לתקוף את מערכת העצבים של התולעת שחדרה לגופו של הכלב. כתוצאה מהפגיעה במערכת העצבים שלה, מאבדת התולעת מאחיזתה במעיים של הכלב ועוזבת את גופו יחד עם הצואה. תילוע מבוצע באמצעות טיפול הניתן בעזרת זריקה או כדורים במרפאה הוטרינרית ועתיד למנוע סבל מיותר, נזקים בריאותיים וסכנת חיים.

תילוע לכלב

מעבר להיותן מטרד גדול עבור בעלי חיים בכלל וכלבים בפרט, מסכנות התולעים גם את סביבת בני האדם ועלולות להדביק גם אתכם. התולעים תוקפות בעיקר אנשים עם מערכת חיסונית חלשה ולכן כדאי למנוע את הצרה, בעזרת תילוע לכלב, ויפה שעה אחת קודם.

הידבקות בתולעים אצל הכלבים נגרמת בשלל צורות ויכולה אף להתרחש בשלבי ההיריון, דרך השיליה, מאוחר יותר דרך חלב האם, ועד הדרכים הנפוצות בחיי הכלבים – כלבכם אוכל צואה נגועה של בעל חיים אחר, מלקק את גופו ובולע פרעושים נגועים, או משחק עם כלב השכנים ונדבק באופן ישיר.

יתרונות תילוע לכלב

תילוע לכלב עתיד למנוע נזקים רבים לבריאות הכלב, שכן, הידבקות בתולעים עלולה להוביל למצבים מסכני חיים עבור הכלב שלכם. התסמינים השכיחים הינם: כאב בטן, שלשול, דלקת מעיים, אלה עלולים להסתבך ולגרום לירידה במשקל ובמקרים חמורים עוד יותר גם לבעיות גדילה וחסימת מעיים (סכנה ממשית למוות). ישנם גם מצבים קלים יותר בהם הכלב כלל לא יחוש בהימצאותם של תולעים, ואלה לא יגרמו לפגיעה ממשית בבריאותו. כמובן, כי ישנם פקטורים רבים העלולים להשפיע על חומרת הנזק, והם: חוזקה של המערכת החיסונית של הכלב, גילו, גודלו, כמות התולעים שתקפו אותו וסוגן.

מתי יש לבצע תילוע לכלב?

כל אימת שהכלב נדבק בנגע התולעים יש לבצע תילוע לכלב. במשפט הפשוט לכאורה ישנה בעיה אבחונית- לא תמיד ניתן לדעת מתי נדבק הכלב בתולעים ולא תמיד ניתן לראותן. לכן, מומלץ תילוע לכלב כטיפול שבשגרה. טיפול שכזה מהווה חלק בלתי נפרד מהבדיקות התקופתיות המתבצעות אצל וטרינר.
המלצתי הינה מתן תילוע פעם בחצי שנה כטיפול מניעתי. כך נוכל למנוע סבל מיותר מהכלב. כמובן שבמידה ומבחינים בתולעים או בסימנים המרמזים על הימצאותן, יש לפנות ולקבל טיפול מיידי.

כאשר אתם מבחינים בגירודים חוזרים ונשנים של הכלב באזור הישבן כדאי שתחשדו בהימצאותם של התולעים. לעיתים ניתן לראותן ממש, בין אם בצורת תולעים בצואה ובין אם על הפרווה (בדרך כלל באזור פי הטבעת).
בדיקת צואה גם היא מאפשרת אבחון של הבעיה. אך זהו אינו פתרון קסם, שכן הבדיקה אינה רגישה דיה ולא תמיד ניתן לאבחן תולעים או ביצי תולעים בבדיקה זו, על אף הימצאותם בפועל. זוהי למעשה הסיבה המרכזית בעקבותיה מעדיפים לבצע תילוע לכלב כטיפול שגרתי ותקופתי, מה גם שטיפול זה נחשב זול יותר ביחס לבדיקת צואה.

 

תילוע לכלב - וטרינר בחיפה

 

התעייפתם? מעדיפים לדבר בטלפון?
צרו קשר!  אנו מעניקים מגוון רחב של שירותי וטרינר בחיפה והסביבה.

איך מבצעים תילוע לכלב?

תילוע לכלב הינו טיפול יעיל מאוד, בטוח ופשוט לביצוע. הטיפול מתבצע בעזרת זריקה או כדור תוך חזרה על הפעולה כעבור עשרה ימים ממועד הטיפול הראשוני. תילוע מומלץ מאוד לגורים שמצויים ברמת סיכון גבוהה יותר (ולכן גם בתדירות גבוהה יותר ממבוגרים), מומלץ כטיפול מונע לכלבים בוגרים אחת לחצי שנה ולנקבות טרם כניסתן להריון או טרם ההמלטה. הטיפול מתמקד בהסרת נגע קיים ואינו מהווה חיסון מקיף כנגד הידבקויות עתידיות.

כדאי מאוד לשמור על סביבת מחייה נקייה ככל האפשר, לאסוף צואת כלבים ממשכנכם ומהסביבה הקרובה, להדביר פרעושים ולשמור על היגיינה גבוהה כמיטב יכולתכם. אלה עשויים לסייע במניעת הידבקויות עתידיות בתולעים.

 

סיכום תילוע לכלב – עשו ואל תעשו:אולי יעניין אותך גם:
מרכז וטרינרי לוטוס
מרפאת ״לוטוס״ בהנהלת ד״ר גלי מיכאלי מטפלת בבעלי החיים ומעניקה להם טיפול מקצועי, מסור ומחבק.
צרו איתנו קשר
לוטוס, ד״ר גלי מיכאלי
העצמאות 6, טירת כרמל
מספר הטלפון של המרפאה: 04-8581206

חייגו אלינו
נווטו אלינו