צור קשר
מאמרים ומידע

סירוס חתול וכלב - לא מילה גסה

04-01-2017 סירוס חתול

סירוס חתול יגרום לו לאופי תוקפני.. סירוס הכלב יגרום לו לברוח יותר מהבית..סירוס הינו ניתוח קשה ומורכב..
רבים מחזיקים בדעות קדומות, שונות ומשונות, ביחס לניתוחי סירוס. הגיע הזמן לשפוך קצת אור על הנושא ולהפסיק להתבסס על מיתוסים ודעות קדומות.

הסירו דאגה מלבכם, ניתוח סירוס הינו ניתוח פשוט, בעל החיים יתאושש במהירות ויחזור הביתה עוד באותו היום של הניתוח.

 

10 סיבות מדוע כדאי לסרס את החתול או הכלב

1.ככל שתסרסו את חתולכם וכלבכם בגיל מוקדם יותר כך השפעתו של הסירוס תהיה חזקה יותר.

2. כפי שידוע לכם, אגרסיביות נפוצה יותר בקרב המין הזכרי, הדבר נכון לבני אדם וחיות. סירוס חתול וכלב עתיד להפחית את האגרסיביות שלהם. כלב מסורס יגלה פחות סימני תוקפנות, יתקוטט פחות, וכתוצאה מכך יפצע פחות. אם כלבכם החל לנהוג בתוקפנות כלפי זכרים אחרים וכלפי בני אדם אז זהו הזמן לסרס אותו. אם החתול שלכם שורט יותר ואלים יותר אז הגיע הזמן לסירוס. חשוב לזכור, ככל שתשכילו להקדים תרופה למכה, כך תקטינו את הסיכוי שההתנהגות השלילית תושרש בבעל החיים ותהיה בלתי הפיכה.

3. מאסתם בריח השתן בבית? סירוס חתול או כלב בהחלט יכול לסייע לפתור את הבעיה. כלבים מסורסים מטילים פחות שתן לצורכי סימון טריטוריה והדבר נכון גם לגבי חתולים.

4.הפחתת בעיות התנהגות. סיכוי גבוה יותר כי לאחר הסירוס ישמעו הכלבים יותר להוראותיכם. בין אם זה בזמן טיולים, ובין אם זה בציות להוראות ביתיות. סירוס חתול עתיד להפחית את נטייתו של הזכר לפלוש לטריטוריית זכרים אחרים ובכך מפחיתה את הסיכון לקרבות ולפציעות.

 

סירוס חתול וכלב - וטרינר בחיפה

 

5. לא שקטים כאשר החתול בורח מהבית ומשוטט אחר נקבות מיוחמות? סירוס חתול יכול להפחית את תופעת השוטטות ולהוריד את הסיכון להיפגע בתאונה. כמובן שנכון הדבר גם לכלבים, וכך יתפתח דפוס התנהגות נינוח יותר אצל כלבכם.

6.סירוס ועיקור מפחיתים את בעיית ריבוי האוכלוסין בקרב חיות המחמד ומורידים את שיעור חיות המחמד המתגוררות ברחוב.

7. סירוס חתול וכלב יכול למנוע גידולי אשכים, הגידולים השכיחים ביותר במערכת המין הזכרית של כלבים וחתולים (עדיין דרושים מחקרים נוספים בנושא).

8.סירוס יכול להפחית את כמות הזיהומים, הדלקות, וחסימות בדרכי השתן אצל בעל החיים שלכם.

9.סירוס עתיד למנוע את מרבית המחלות המקושרות לבלוטת הערמונית (הלא היא הפרוסטטה). עקב שינויים הורמונליים מתפתחות פתולוגיות בבלוטה, אשר חלקן מסכנות חיים.

10. הפחתת תופעת ההתחככות. סירוס הכלב יפחית את ההתנהגות בה הכלב קופץ על כלבים, בני אדם, רהיטים וכל מה שנקרה בדרכו על מנת להתחכך בו לצרכים מיניים. סירוס אף עתיד למנוע תופעה זו לחלוטין.

 

מחפשים וטרינר מומלץ בחיפה והסביבה?

חייגו – 04-8581206

 

 

סירוס חתול - וטרינר חיפה

 

סירוס חתול  – כיצד זה מתבצע?

לאחר שמנינו חלק מהסיבות לצורך בסירוס, נדון על ההליך הניתוחי.
מדובר בניתוח קצר ופשוט יחסית המבוצע בהרדמה כללית של בעל החיים, בליווי כובע מסביב לצוואר הנקרא קולר אליזבטני.
לאחר שהחתול ישן שנת תמימים, מוציאים את אשכיו בזהירות ובעדינות מבלי לגרום נזקים נוספים.
חתך זה נתפר והחתול משוחררים הביתה לאחר מספר שעות.
חשוב לשים לב כי בעל החיים אינו פורם את התפרים, ואם ישנו חשש כזה אז יתכן ויהיה צורך באמצעי בטיחות כדוגמת כובע הגנה. אם הכל עבד כשורה והחתך התרפא כראוי, מסירים את התפרים לאחר עשרה ימים ממועד הניתוח.

 

סירוס כלב – כיצד זה מתבצע?

סירוס כלבים מתבצע לאחר טשטוש הכלב ולאחר מכן הרדמה מלאה וזאת לאחר שהכלב מגיע למרפאה בצום בן מספר שעות.
הכלב יחובר לעירוי ואזור הניתוח יגולח ויחוטא לצורך ההליך הכירורגי.
ישנם מקרים בהם יערכו בדיקות דם נרחבות בשלב זה.

לאחר שהכלב מורדם הוא מוכנס לחדר הניתוח לצורך הסרת אשכיו לצמיתות, וכל זאת דרך חתך זעיר המבוצע בקדמת שק האשכים. לאחר מכן מבצעים תפירה של האזור למניעת דימום. התפרים מוסרים בהתאם להמלצת הוטרינר (לרוב לאחר 10 ימים). במהלך תקופת החלמתו יאלץ הכלב "להתהדר" בקולר אליזבטני סביב הצוואר למניעת פתיחת התפרים.

 

האם אופיו של בעל החיים ישתנה כתוצאה מהסירוס?

ישנה אמונה רווחת כי סירוס בעל החיים עתיד לשנות את אופיו של בעל החיים, אופי אליו התרגלנו ואותו אנו אוהבים. זוהי טעות בסיסית, שכן, יהיה שינוי הורמונלי שעתיד לשנות התנהגות כזו או אחרת, אך האישיות של הכלב או החתול תשאר כפי שהייתה. גם שמחת החיים שלו תמשיך לשובב את רוחכם.

 

האם הכלב או החתול ישמינו לאחר הסירוס?

תהליך הסירוס אינו אמור להוביל להשמנת בעל החיים, אך למען הסר ספק רצוי להוריד כ-20% מסך התצרוכת הקלורית היומית עד יעבור זעם ותתרחשנה החלמה מלאה.

 

באיזה גיל מומלץ לסרס את החתול או הכלב?

סירוס חתול או כלב מומלץ לפני הבגרות המינית (שמתרחשת בגיל 6-12 חודשים) של בעל החיים, אך יכול להתבצע בכל גיל.
ככל שיתבצע הסירוס בגיל מוקדם יותר, כך תמנעו את השתרשותן של התנהגויות בלתי רצויות.

 

סירוס חתול - גלי וטרינרית בחיפה

האם ישנם מצבים נוספים בהם מומלץ סירוס?

כן, כאשר ישנו אשך טמיר (כלומר אשך נסתר), מצב בו ישנה חוסר ירידה של אשך או שניים לשק האשכים מומלץ עוד יותר לבצע סירוס. האשך הטמיר חשוף לטמפרטורה גבוהה בתוך הבטן מה שיגביר את הסיכון למוטציות וגידולים סרטניים. בנוסף, מצב של אשך טמיר עלול להוביל לסיבוב האשך שזהו מצב מסכן חיים עבור בעל החיים וגורם לכאבים חזקים מאוד.

 

האם השפעת הסירוס מיידית?

ככל שגילו של הכלב הוא צעיר יותר, כך ההשפעה עתידה להיות מהירה יותר. בקרב כלבים בוגרים השפעת הסירוס עתידה להיות מורגשת רק לאחר 3-6 חודשים. זאת מכיוון שישנם הורמונים זכריים בגופם ויקח להם מספר חודשים עד להיעלמותם.

 

סירוס חתולים וכלבים באזור חיפה והסביבה

סירוס חתול מתבצע על מנת למנוע ממנו לפתח התנהגות של חיית בר פראית (מעצם היותו משוייך למשפחת החתוליים), ובכך להתאימו יותר לסביבה הביתית. סירוס כלבים עתיד למנוע התנהגות תוקפנית ושוטטות. יתרה מכך, סירוס הינו בעל ערך בריאותי רב, יוביל להפחתת גידולים ומצבים מסכני חיים אצל חיות המחמד שלכם. ועדיפה שעה אחת קודם, ככל שתקדימו לסרס כך תחסכו התנהגויות בלתי רצויות אך לא תפגעו באופיו של בעל החיים. פרוצדורת הסירוס הינה פשוטה וקלה ואין צורך לחשוש ממנה.

מרפאה וטרינרית לוטוס, בטירת כרמל, מזמינה את תושבי חיפה והסביבה לביצוע סירוס חתולים וכלבים בזהירות רבה תוך הענקת יחס חם ואוהב לבעלי החיים אצל ד"ר גלי מיכאלי.

ד"ר גלי מיכאלי, וטרינרית במקצועה ובעלת המרפאה, מסבירה כי סירוס בגיל מוקדם אכן יכול לסייע רבות לבעל החיים בפן הבריאותי ולמנוע ממנו התנהגות בלתי מווסתת.

חשוב להתייעץ עם הוטרינר שלכם, לאחר שזה הכיר את החתול או הכלב והתנהגותם.

אל תשכחו כי מדובר בהליך כירורגי פשוט יחסית שלא עתיד לפגוע באופיים של בעלי החיים.

מזמינים אתכם לקבוע תור לייעוץ וקבלת הסבר המלא על סירוס במרפאתנו.אולי יעניין אותך גם:

כלבת – זה מדבק?

חיסון פרוו – מחלת פרוו קשה מנשוא

דלקת עיניים לכלב – הוא לא רואה טוב

אימוץ כלבים – למי זה מתאים?

מרכז וטרינרי לוטוס
מרפאת ״לוטוס״ בהנהלת ד״ר גלי מיכאלי מטפלת בבעלי החיים ומעניקה להם טיפול מקצועי, מסור ומחבק.
צרו איתנו קשר
לוטוס, ד״ר גלי מיכאלי
העצמאות 6, טירת כרמל
מספר הטלפון של המרפאה: 04-8581206

חייגו אלינו
נווטו אלינו