צור קשר

חיסונים

חיסונים לבעלי חיים

אנו מבצעים במרפאה הוטרינרית בטירת כרמל את כל החיסונים הנדרשים, בין אם מדובר בכלב/חתול חדשים ובין אם מדובר בחיסון תקופתי.
חיסונים הם גם זמן מצוין לביצוע בדיקה שגרתית לבעל החיים וזהו הערך המוסף הגדול ביותר עבור חיית המחמד שלכם.
חשוב מאוד להישמע להמלצות הוטרינר ולבצע את החיסונים בזמן ובמועד הדרושים.

 

חיסונים לכלבים

חיסון כלבת: חובה לכל כלב מגיל 3 חודשים נגד מחלת הכלבת המדבקת גם לנו, בני האדם. החיסון ניתן אחת לשנה. עם חיסון הכלבת הראשון חובה להחדיר לכלב שבב אלקטרוני, הניתן רק פעם אחת בחיי הכלב ומסייע בזיהוי הכלב.
החיסון ניתן כנגד וירוס קטלני הפוגע במערכת העצבים ועלול לגרום למוות. מחלת הכלבת מדבקת מאוד ועשויה לפגוע גם בבני אדם. המחלה מועברת באמצעות נשיכה או שריטה מחייה הנגועה בווירוס ופוגעת בכל סוגי היונקים.

חיסון משושה: מכיל הגנה כנגד שש מחלות מדבקות המסוכנות לגורים בפרט ולכלבים בכלל. החיסון ניתן לראשונה בגיל שישה עד שמונה שבועות ויש לחזור עליו פעמיים נוספות במרווחים של שלושה עד ארבעה שבועות (סדרה של 3 זריקות משושה). במרוצת הזמן, כאשר מדובר בכלב מעל גיל שנה, החיסון ניתן אחת לשנה.

חיסון משושה כולל המחלות הבאות:

 • כלבלבת – מחלה הנגרמת על ידי וירוס ובאה לידי ביטוי בהתקפי חום, נזלת, שלשולים, הקאות, יובש באף ואף בתסמינים קשים יותר כגון שיתוק, עוויתות וחוסר קוארדינציה.
  המחלה מועברת מכלב נגוע לאחר ודרך הפרשותיהם של כלבים (שן, צואה וכד').
  תסמיני המחלה עשוים להשתנות מגזע לגזע ותלוים גם בגילו של הכלב חוזקה של המערכת החיסונית וכמה אלים הוירוס התוקף.
 • חיסון פרוו: וירוס הפרוו CPV גורם למחלת גורים נפוצה מאוד וקטלנית, הפוגעת ברקמת המעיים, מח העצם ומערכת הלימפה. החיסון ניתן לגורים בגיל שישה שבועות, כחלק מהחיסון המשושה ולגזעים מסוימים הנמצאים ברמת סיכון גבוהה יותר אף כחיסון נפרד. זהו וירוס שיכול לגרום למחלה קטלנית והטיפול בטוב ביותר הינו מניעתו על ידי החיסון.
 • לפטוספירה, מוכרת גם בתור מחלת העכברת, חיידק המועבר בדרכי השתן וגורם להרס איברים פנימיים כגון כליות וכבד. בא לידי ביטוי בשתן דמי הקאות ושלשולים. חיידק זה מדבק גם עבור בני אדם.
 • דלקת כבד נגיפית – מחלה הנגרמת על ידי וירוס וגורמת להרס הכבד. באה לידי ביטוי בצהבת, חום גבוה ועיניים בעלות גוון צהבהב.
 • פארה – אינפלואנזה – 2 סוגים של וירוסים התוקפים דרכי נשימה עליונות ויכולים להוביל לדלקת ריאות.

חיסון משושה הוריקן – בהתאם לשיקולי הוטרינר, גיל, גזע הכלב ובריאותו הכללית ניתן לקבל חיסון משושה הוריקן. זהו חיסון חזק יותר שמחסן כנגד הנגיפים והוירוסים שבחיסון המשושה הרגיל בשני מפגשים לעומת שלושה של החיסון הרגיל.

חיסון תולעת הפארק (ספירוצרקה-לופי): למעשה זהו טיפול מונע לתולעת קטלנית מאוד שיכולה לגרום למוות. התולעת חודרת לגופו של הכלב לאחר שאכל חיפושית זבל נגועה. יש להקפיד לתת לכלב את הזריקה פעם ב-3 חודשים וכך למנוע את הטפיל הלא ידידותי, בלשון המעטה.

חיסון שעלת כלבים (שעלת מכלאות): חיסון כנגד חיידק בשם בורדטלה ברונכוספטיקה שיחד עם וירוסים אחרים המצטרפים אליו תוקפים את דרכי הנשימה העליונות של הכלב. שעלת המכלאות קיבלה את שמה בגלל סכנת ההדבקה המצויה במקומות הומי כלבים כדוגמת מכלאות.
לרוב, מתבטאת המחלה בשיעול צווחני אך במקרים קשים יותר יתכנו גם הקאות, חולשה ואף דלקת ריאות. 
חיסון כנגד שעלת כלבים ניתן גם כחלק מהחיסון המשושה שפוגע בווירוסים המצטרפים לחיידק. בנוסף, ישנו חיסון דרך האף כנגד הבורדטלה ברונכוספטיקה. רצוי לחסן את הכלב אחת ל- 10-12 חודשים וכלבים אשר מבלים בתדירות גבוהה במקומות צפופים ועם תנאים סניטרים ירודים אף בתדירות גבוהה יותר.  

חיסונים לחתולים

כמו גם החיסונים לכלבים, מכילים החיסונים לחתולים וירוס או חיידק מוחלש או מומת, המאפשר למערכת החיסון הכרות איתו ובניית מערכת הגנה כנגדו. כך, בפעם הבאה שתפגוש בו מערכת החיסון אז תדע להתמודד איתו.

חיסון גורי חתולים רצוי ומומלץ מגיל חודשיים וחצי, שכן, עד אז הינו מוגן על ידי הנוגדנים שקיבל מאמו.

חיסון מרובע

זהו חיסון כנגד ארבע מחלות מדבקות. את החיסון המרובע מזריקים פעמיים בשנה הראשונה לחיים, הסיבוב הראשון בגיל חודשיים וחצי, ושוב, לאחר 3-4 שבועות.
מעבר לכך, יש לתת חיסון מרובע כל שנה.

חיסון מרובע כולל את המחלות הבאות:

 • חתלתלת- מחלה הנגרמת על ידי וירוס ובאה לידי ביטוי בשלשול דמי, הקאות, כאב למגע ואפטיות. זוהי מחלה קשה שהדרך הטובה ביותר להתמודד איתה היא פשוט למנוע אותה.
 • רינוטראיטיס – דלקת של הטריכאות, זיהום בדרכי הנשימה. מחלה הנגרמת על ידי וירוס ההרפס אך לא מדבקת לבני אדם. תסמיני המחלה הינם חום גבוה, התעטשויות חוזרות ונשנות ואף דלקת ריאות.
 • קליצי וירוס – מחלה שפוגעת גם היא בדרכי הנשימה, כשמה כן היא ומועברת על ידי וירוס. באה לידי ביטוי בפצעים בחלל הפה ומלווה בחום, עיניים דומעות וכאבי שרירים.
 • כלמידיה  – מחלה האופיינית בעיקר לגורי חתולים, פוגעת בעיניים ובדרכי הנשימה. תסמיני המחלה הינם דלקות עיניים, בעיות במערכת הנשימה ואף הפלות בנקבות.

חיסון כלבת לחתולים

כלבת הינה מחלה נגיפית מדבקת העלולה לפגוע גם בחתולים. חיסון כלבת לחתולים אינו נמנה על חיסוני החובה אך מומלץ מאוד למי שרוצה לשמור על בריאות החתול, ולסייע לו לחזק את המערכת החיסונית.
מחלת הכלבת בחתולים הינה קטלנית ומרגע הופעת התסמינים לא יהיה ניתן לעצור את המחלה. אז על מנת להציל את החתול מומלץ למנוע כלבת בחתולים מבעוד מועד.

חיסונים לבעלי חיים באזור חיפה והסביבה

מרפאת לוטוס מזמינה את תושבי חיפה, חוף הכרמל והסביבה אל המרפאה הוטרינרית בטירת כרמל לביצוע חיסונים לכלבים וחתולים.
מרפאתנו מציעה חנייה נוחה, אזור המתנה נעים ויחס חם ואוהד לבעלי החיים.
בנוסף, ישנה אפשרות של הזמנת וטרינר חירום בחיפה וביצוע ביקור בית לתושבי האזור.

אז עשו לעצמכם ולחיית המחמד שלכם טובה ומהרו לקבוע תור לחיסונים עוד היום!

חיסונים לכלבים
חייגו אלינו
נווטו אלינו