צור קשר
מאמרים ומידע

אוכל מומלץ לכלבים

03-01-2017 מזון לכלב - וטרינר חוף הכרמל

האם חשבתם על הדלק שנכנס לגופכם ומעניק לכם את האנרגיה הדרושה לקיומכם? עכשיו תחשבו על החברים הטובים ביותר שלכם, ההולכים על ארבע, האם גם להם מגיע מזון איכותי? ודאי! האם צריך לתת להם מזון של בני אדם (לרוב בשל כוונות טובות של הבעלים)? האם צריך לתת להם לאכול כל אימת שהם רעבים? ומה בדבר עצמות, זה בריא? השורות הבאות הולכות לנפץ לכם כמה מיתוסים ולחמש אתכם במידע חשוב ומציל חיים.

מזון מומלץ לכלבים

הדרך הבריאה שמובילה לאורח חיים בריא- לכלבכם ולכם

ממש כמו לנו, בני האדם, גם אצל בעלי החיים שברשותנו מה שיכנס לגופם ישפיע מאוד על אורח החיים שלהם ועל בריאותם. ישנו משפט שאומר "אני לא עשיר מספיק על מנת לקנות בזול", וכשמדברים על תזונת בעלי חיים זהו משפט מייצג. זכרו, אוכל איכותי מלבד היותו מפנק לבעל החיים, עתיד למנוע מבעל החיים שברשותכם בעיות בריאותיות ובכך גם לחסוך מכם הוצאות כספיות עבור טיפולים שיאלץ לעבור. אוכל מומלץ לכלבים עם ליווי תומך ומושכל של הווטרינר שלכם עתיד לשדרג פלאים את איכות חיי הכלב ובריאותו.

כיצד בוחרים מזון לכלב?

מזון לכלב צריך להתבסס על גודלו ועל גילו של הכלב ולא לפי המלצת המוכר בחנות. יש לבדוק את הכתוב על אריזת המזון ולהתבסס על פיה. כמובן שאם אתם חשים כי בעל החיים שברשותכם אינו שובע מהארוחות על בסיס קבוע, ו/או חווים תסמינים נוספים, אז יש לפנות לוטרינר ולקבל ממנו הנחיות והמלצות נוספות. וטרינר מומחה יסביר לכם אודות המאכלים השונים ויסייע לכם בבחירת המזון שמתאים לכלבכם.

גלי מיכאלי נותנת מזון לכלב

ד"ר גלי מיכאלי עם עוד יום שגרתי במשרד – מפנקת את הכלב במזון מומלץ

אוכל לגורים ולבוגרים – כמה ארוחות מומלצות ביום?

על מנת לענות על שאלה זו יש להתחשב בגיל הכלב.
אוכל לגורים- עד גיל חצי שנה מומלץ לתת שלוש – ארבע ארוחות ביום. כאשר אלה גדלים ומגיעים לגיל חצי שנה יש לצמצם את מספר הארוחות לשתי ארוחות ביום. על מנת שהמזון ישאר טרי, מזין, בעל מרקם ערב לחך ומלא בויטמינים יש לקחת את המזון לכלב מצלחתו כ-10 דקות לאחר ההאכלה.
חשוב לזכור שעם האוכל בא התאבון אך גם הצורך העז לפנות מקום בקיבה. לכן, יש להוציא את הגורים לעשיית הצרכים מיד על הבוקר וכ-10 דקות לאחר סיום הארוחה.

 

אוכל מומלץ לכלבים - וטרינר בחיפה

 

צמאים לעוד מידע שימושי על כלבים?
כנסו ותתחמשו בטיפים מעולים 

מזון של בני אדם הוא גם מזון מומלץ לכלבים? (ספוילר-ממש לא)

מזון הכלבים מכיל את כל צרכי הכלב. במזון זה קיימים המרכיבים הייחודיים והמספקים עבור כלבכם. לפיכך, אין צורך לתת לכלב מזון מהמטבח או מהצלחת שלנו. יתרה מכך, כאשר תרגילו את כלבכם לאוכל שלכם, הוא יסרב לאכול את האוכל המתאים לו, מפני שזה בעל מרקם יבש יותר. סיבה נוספת בגינה כדאי להימנע ממתן מזון של בני אדם הינה הסכנות הטמונות עבור כלבכם במזונות מסויימים.

עצמות לכלבים - וטרינר בחיפה

עצמות לכלבים ומזונות נוספים מהם כדאי להימנע

"זהו עצם העניין", לא זוהי העצם של הכלב..
זוהי שאלה מורכבת שהשורות קצרות מלגעת בכל הסעיפים, אך ננסה לסכם בראשי פרקים.

עצמות דג – אסורות בתכלית האיסור עבור כל בעל חיים (כן, כן גם עבור החתול). הן חדות מאוד ומזכירות סכיני תער. יש להימנע ממתן עצמות דג לכל חיות המחמד.
עצמות עוף – גם בקטגוריית העצמות המסוכנות; כדין עצמות דג, גם אלה עשויות להוביל לחנק, עצירות ואף חסימות מעיים. בנוסף, עצמות עוף נשברות בקלות, בעת הלעיסה, והופכות מסוכנות יותר. הן עלולות לגרום למוות לבעל החיים.
עצמות בקר – כאשר אנו מדברים על עצמות בקר אנו מתכוונים לעצמות גדולות וחזקות. הן לא ישביעו את כלבכם ואין להן ערך תזונתי משמעותי. ההמלצה היא רק עבור עצמות גדולות ובשרניות ורק עבור כלבים בעלי מבנה גוף גדול (המבנה האנטומי שלהם מאפשר להם לשחק עם אותן העצמות). בעת אכילתן וכירסומן של עצמות הבשר, הלעיסה מפחיתה את הצטברות אבן השן. כל זאת נכון רק כאשר העצם שלמה. במידה וכלבכם פירק את העצם אז יש לקחת אותה ממנו על מנת להימנע מכל הסכנות שציינו מוקדם יותר.

המלצה נוספת בנוגע לעצמות היא הרתחת העצמות למשך כרבע שעה עד עשרים דקות, טרם הגשתן לכלב, על מנת להרוג חיידקים המצויים עליהן.

לסיכום, כדאי להשקיע במזון איכותי לכלב, כזה שיעשה חסד עם בריאות הכלב ויהווה הנאה גדולה יותר לחיך של הכלב. את המזון יש להתאים לגילו וגודלו של הכלב ויש להימנע ממתן מזון של בני אדם. חשוב לזכור, פינוק הכלב הינו הדאגה לבריאותו ולא האוכל מסוג זה או אחר, אשר רק עתיד לפגוע בבריאותו ולגרום לו לנזקים רבים.אולי יעניין אותך גם:
מרכז וטרינרי לוטוס
מרפאת ״לוטוס״ בהנהלת ד״ר גלי מיכאלי מטפלת בבעלי החיים ומעניקה להם טיפול מקצועי, מסור ומחבק.
צרו איתנו קשר
לוטוס, ד״ר גלי מיכאלי
העצמאות 6, טירת כרמל
מספר הטלפון של המרפאה: 04-8581206

חייגו אלינו
נווטו אלינו