צור קשר

סירוס כלבים

דף הבית / שירותי המרפאה / סירוס כלבים

רבים חוששים מאוד לשמע צמד המילים סירוס כלבים ולא באמת מבינים את התהליך הכירורגי ואת השפעותיו על הכלב. אנחנו במרפאת לוטוס הנמצאת בסמוך לעיר חיפה ויישובי חוף כרמל מבצעים סירוס לכלב באמצעות תהליך כירורגי עדין בו מסירים את אשכיו של הכלב, תופרים את החתך ומסירים את התפרים כעבור עשרה ימים. כעת משהבנו את התהליך הכללי נרד לפרטים.

היכן אפשר לבצע סירוס כלבים בחיפה?

יש מספר לא מועט של מרפאות וטרינריות בחיפה אשר מבצעות סירוס לכלבים. חשוב מאוד למצוא וטרינר בחיפה שמבצע סירוס והוא בעל ניסיון בהליך הרפואי. סירוס מתבצע בהרדמה מלאה, לעיתים ישולב גם טשטוש ומבוצע תהליך הכנה מקדים על מנת לוודא כי הכלב כשיר לבצע סירוס. מומלץ מאוד לבצע סירוס במרפאה וטרינרית המבצעת בדיקות דם, וזאת על מנת מידע רב לגבי יכולת הכלב לעבור בצורה בטוחה את הניתוח.

הנתונים המתקבלים מבדיקות הדם מספקים נתונים לגבי כשירותם של איבריו הפנימיים של הכלב, כגון הלב והכבד שכחלק מתפקידם מסייעים בפינוי חומרי ההרדמה מזרם הדם. לפיכך, כדאי לבצע סירוס כלבים בחיפה אצל וטרינר המאובזר בכל הציוד הדרוש, עם ניסיון של מספר שנים בביצוע התהליך ועם סביבה נוחה, הן לכלבים והן לבעליהם.

האם מומלץ לבצע סירוס לכלב?

אשכיו של הכלב משפיעים על התנהגותו המינית וכפועל יוצא מכך על התנהגותו הטריטוריאלית. סירוס לכלב בו מתבצעת הסרה של האשכים תסייע בהפחתת ההתנהגות התוקפנית שלו, תפחית ואף תמנע סימון אזורים בעזרת השתן וכמובן גם התנהגות מינית לא רצויה כגון התחככות על ציוד דומם ובני אדם, כמו גם על כלבות.

כמו כן, לסירוס השפעות בריאותיות חשובות לא פחות. גידולים בבלוטת הערמונית הם נפוצים מאוד בקרב כלבים. הסרת האשכים מסייעת במניעת אותם גידולים ואף יותר מכך מפחיתה סיכון לגידולים סרטניים.

מהן תופעות הלוואי?

ברוב המקרים לא יופיעו תופעות לוואי או סיכונים מיוחדים, בעיקר כאשר מבצעים את הסירוס אצל וטרינר מקצועי ובעל ניסיון. רבים עם זאת מעלים את סוגיית השמנת הכלב לאחר ניתוח מסוג זה. יש לציין שאין מדובר בתופעה שמתרחשת (אם בכלל) באופן ישיר בעקבות התהליך הכירורגי. עם זאת, תמיד כדאי להשגיח על מצבו הגופני של הכלב, לעודד אותו לבצע פעילות גופנית ולדאוג למתן מזון איכותי ובכמות הרצויה ולא מעבר לכך.

בכל הקשור לפן ההתנהגותי, החשש שמא הכלב יאבד מגבריותו הוא חשש של הבעלים מתוך הבנה שגויה. כלבים, בשונה מבני אדם, מתנהגים באופן מיני על מנת להתרבות ופעולת הזיווג עצמה אינה מסבה להם הנאה, לפעמים אף להפך מכך (כגון הידבקות של דקות ארוכות לבת הזוג).

המלצות לפני סירוס כלבים

סירוס מומלץ לבצע בגיל מוקדם וזאת על מנת למנוע מהתנהגויות בלתי רצוניות להשתרש אצל הכלב.                    מומלץ להביא את הכלב למרפאה לצורך ביצוע הסירוס לאחר צום מאוכל בן מספר שעות.                                            יש לבצע את הסירוס רק כאשר הכלב מרגיש טוב ואינו סובל ממחלות אחרות.

שירות של סירוס כלבים לתושבי חיפה והסביבה

אנחנו מזמינים אתכם לבצע סירוס לכלב בפרבריה הדרומיים של העיר, במרפאת לוטוס הממוקמת במקום נוח וזמין בטירת כרמל. המקום נוח מבחינת חנייה, אזור המתנה לבעלים ומרפאה שכלבים שמחים להגיע אליה.

ד"ר גלי מיכאלי, וטרינרית עם ניסיון רב ובעלת מרפאת לוטוס, מבצעת סירוס לכלבים מזה שנים רבות ועושה זאת בזהירות יתרה ובהקפדה על פרוטוקול טיפולי קשוח.

כדאי לקבל את ההחלטה ממחשבה על השפעותיה על בריאות הכלב ואיכות חייו, העתידים להשתפר מאוד עקב ביצוע הסירוס. זכרו כי הסירוס לא יפגע בתכונות האופי של הכלב.

אנחנו מזמינים אתכם לקבוע תור לסירוס כלבים במרפאה הווטרינרית המזמינה שלנו, ויפה שעה אחת קודם. צרו קשר ונשמח להעניק לכם את כל הפרטים הדרושים.

                                 כאן לשירותכם,  "לוטוס" – מרכז רפואי וטרינרי 

                                             

     

חייגו אלינו
נווטו אלינו