צור קשר

פרעושים וקרציות

דף הבית / שירותי המרפאה / טיפול נגד פרעושים וקרציות

טיפול בפרעושים וקרציות

פרעושים וקרציות הינם מחוללי מחלות ומסוכנים לכלביכם לא פחות מאשר לבני אדם אשר חיים לצדם, שכן הם מדבקים ועשויים להוביל למחלות כגון קדחת הקרציות, אלרגיות, פצעים בעור ועד בעיות קרישה, אנמיה ומצבים מסכני חיים. הטיפול בהם מתמקד בטיפול חיצוני בבעלי החיים, אולם חשוב לא פחות טיפול באזורי המחייה של בעל החיים.

פרעושים וקרציות

קרציות  עשויות להעביר מחלות קשות לבעל החיים ופרעושים מלבד היותם מטרד לא קטן (קטן רק בגודל) גורמים לבעיות עור ואף לתגובות אלרגיות. יש צורך בטיפול קבוע לכל חיות הבית וגם טיפול בחצר על מנת למנוע הידבקויות חוזרות.

האם בעל החיים נגוע בפרעושים?

גירוד חוזר ונשנה של הכלב, בתדירות גבוהה יותר ובאופן נמרץ.
נוכחות פרעושים יכולה להתבטא בנוכחותם של תולעים בצואה.
כמובן כי הדרך המהימנה ביותר היא בעזרת הידיים,
פשפוש בפרוותו של הכלב, בדרך כלל עמוק בתוך הפרווה, תשפוך אור על נוכחות פשפשים.

האם בעל החיים נגוע בקרציות?

קרציה גדולה הרבה יותר מפרעוש ומספיקה קרציה אחת בשביל לגרום נזק רב.
גם כן בדיקת המישוש תסייע באיתור הקרציות על פרוותו של הכלב. 
בניגוד לפרעושים הן אינן גורמות לגירודים ודרושה בדיקת דם לאיתור המחלות להן גורמות הקרציות.

טיפול מונע לפרעושים

אמפולות או ריסוס פעם בחודש, ללא קשר לעונות השנה ובהתחשבות בגיל ומשקל הכלב (על מנת למנוע הרעלה). בעזרת טפטוף תוכן האמפולה על עור הכלב, בעורף או בין השכמות (כלומר מקומות אשר אינו יכול ללקק בהם) וחשוב לדאוג שהעור יהיה יבש בטרם מטפטפים. החומר נספג לזרם הדם ומקנה הגנה מפני פרעושים למשך חודש ימים. כאשר רוחצים את הכלב יש לחזור על הטיפול שלושה ארבעה ימים לאחר הרחצה.

טיפול מונע לקרציות

 מניעת קרציות חשובה מאוד בשני מישורים, הראשונה היא בסביבת המגורים של בעל החיים, שכן, רב חייה של הקרציה הינם בסביבה ולא על גוף הכלב. במישור שני כמובן טיפול בחיית המחמד ולצורך זה קיימים חומרים ותכשירים רבים, החל מקולרים וכלה בתרסיסים. מומלץ להתייעץ עם הוטרינר בבחירת הטיפול.

מרפאת לוטוס בטירת כרמל עם וטרינר בחיפה והסביבה לכל צורך. במרפאת לוטוס נמליץ לכם על הטיפול המתאים ביותר לחיית המחמד שלכם, על מנת למנוע סבל מיותר, מחלות מסוכנות והדבקה לבני אדם. כל זאת נעשה עם חיוך, ליווי וטיפול מסור.

קרציות - מרפאה וטרינרית לוטוס
חייגו אלינו
נווטו אלינו