צור קשר

תילוע

תולעים בבעלי חיים 

אנשים רבים אינם מודעים לכך שכמו בני האדם גם בעלי החיים שברשותנו ובעיקר הכלבים חשופים להידבקות בתולעים. יתר על כן, כאשר בע"ח נדבק בתולעים אז הוא יכול להדביק גם אותנו, הסובבים.
לפיכך, רצוי ואף דרוש לערוך בדיקות תקופתיות ובמידת הצורך לתת טיפול הולם לתולעים בכלבים ולשאר החברים.

כיצד נבחין כי הכלב סובל מתולעים?
כאשר כלב מתגרד בישבן לעיתים תכופות אז זה יכול לרמז על תולעים כמו גם הימצאות תולעים בצואה, לפעמים ממש ניתן להבחין בהם.

בדיקת צואה גם היא יכולה להיות פקטור בגילוי תולעים אך אינה חזות הכל מכיוון שהבדיקה איננה רגישה מספיק.
מכיוון שהבדיקות לגילוי תולעים אינן יעילות מספיק וחלקן אף יקרות יותר מהטיפול המונע מעדיפים לבצע תילוע לכלב כטיפול שבשגרה.

תסמינים של הידבקות בתולעים
מעבר לגירודים בלתי פוסקים עלולים תולעים להוביל למצבים מסכני חיים עבור הכלבים. תסמינים נוספים של הידבקות הם: ירידה במשקל, כאבי בטן, שלשולים ובמצבי קיצון גם בעיות מעיים חמורות. ישנם אלמנטים רבים שישפיעו על חומרת הנזק שיגרמו התולעים: בריאותו הכללית של הכלב, גילו, גזעו, גודלו וכמובן סוג התולעים שתוקפים אותו.

דרכי הידבקות בתולעים
דרכי ההידבקות בתולעים הינן רבות ומגוונות, החל משלבי הריון מוקדמים בהם יכולה להתבצע הדבקה דרך השליה, לאחר מכן, דרך חלב אם נגוע וכלה ב"דרכים המסורתיות" כגון: אכילת צואה נגועה של בעלי חיים אחרים, בליעת פרעושים נגועים והדבקה ישירה על ידי כלב אחר.

תילוע לכלב
טיפול בתולעים אמור להיות טיפול שבשגרה ויהיה חלק בלתי נפרד מהבדיקות התקופתיות שבעלי החיים יעברו במרפאה הוטרינרית. תילוע לכלב ניתן בכדור או בזריקה. כלבים אשר סובלים מתולעים יקבלו זריקה או כדור ותתבצע פעולה חוזרת כעבור 10 ימים. צריך לציין כי טיפול זה מומלץ לכל הגורים. כלבים בוגרים אשר אינם סובלים מתולעים ורוצים להימנע מכך בעתיד אז מומלץ לתת כדור או זריקה פעם בחצי שנה, כחלק מהטיפול המונע. תילוע לכלב מומלץ גם לכלבות טרם כניסתן להריון או טרם המלטה.

טיפול כנגד תולעים הינו בטוח ויעיל ולכן כדאי ומומלץ לעשות זאת בהקדם ובתדירות נכונה.

המלצות נוספות כנגד תולעים:
שמירה על סביבת מגורים ומחייה נקיים יקטינו את הסיכון להופעת תולעים.
טיפול הולם בפרעושים יפחית גם הוא את הסיכון להידבקות.

 אנו ב'מרפאה וטרינרית לוטוס' נשמח לתת לכם שירות אכפתי ואדיב

תילוע לכלב - וטרינר טירת כרמל
חייגו אלינו
נווטו אלינו